Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mafia The City of the lost heaven - základní mise

9. 6. 2007

Mise 1 - Nabídka, která se neodmítá

Musíte setřást gangstery a poté je dovézt k Salieriho baru. Gangstery setřesete kličkováním v ulicích, brzy vás takto ztratí a vy pak jen hurá do baru, kde vám mafiáni poděkují za záchranu krku a dají vám peníze na opravu taxíku. A tak se pomalu Tom zaplétá s Mafií.

Mise 2 - pasažér 1 až 5

Tom se vrací do svého normálního taxíkářského života, těchto pět úkolů je velmi jednoduchých, musíte pouze dovést své zákazníky na požadovaná místa (Kostel, Nemocnice apod.). Těchto pět úkolů slouží k tomu, abyste poznali město.

Mise 2 - přestávka

A zde se trochu zapotíte. Po shlédnutí intra, ve kterém vám rozmlátí Morelovi chlapci auto a také obličej, vás čeká běh úzkými uličkami, ve kterých se lehce dezorientujete. Běžte podle zelených šipek a občas udělejte úkrok, hlavně když do vás bude to "TLUSTÝ PRASE" střílet. Doběhněte k Salieriho baru a vychutnejte si miniINTRO.

Mise 3 - Molotov párty


Musíte dojet se svým parťákem Samem k Salieriho baru. Až tam budete, nechoďte na plácek s auty zadem, jděte předem. Musíte se však zbavit hlídače. Provedete to tak, že ho jednoduše přejedete autem, aby nezavolal posily. První auto pak rozmlátíte baseballovou pálkou a na druhé a třetí auto použijete Molotov koktejl. Až auta zničíte, uhánějte co nejrychleji pryč než přijedou gangsteři v autě s cílem zabít vás a vašeho parťáka.

Mise 4 - Běžná rutina

Musíte vybrat od jednotlivých lidí (spíše budov :-)) výpalné za ochranu. Dojeďte tedy do všech budov a vyberte výpalné (bacha na poldy). Až se dostanete ke Clarkovu hotelu za městem, budete překvapeni. Hotel obsadili Morelovy gorily a postřelí vašeho parťáka Sama a zajmou Pauliho, zatímco vy si v klidu pokuřujete před hotýlkem :-). Máte před sebou nelehký úkol. Musíte Pauliho osvobodit. Jděte za hotel a zastřelte psa (co by tomu řekli Greenpeece :-)). Vylezte po bednách nahoru na balkón a prostřílejte se až k Paulimu (kryjte se cestou po schodech dolů a nezapomeňte si brát zásobníky a pistole od mrtvol). Až se k němu dostanete, vychutnejte si další intro a hurá dál. Když Pauliho odvádíte k autu, vyběhne nějakej úchyl a má v ruce kufřík s výpalným. Míří na vás pistolí, takže ho necháte odejít. Nyní následuje honička v autě. Až ho budete honit, doporučuji to do zloděje narvat v nejvyšší rychlosti, protože to ho velmi rozhodí a než se srovná, zablokujte mu cestu svým autem a rychle vystupte zvozu, připravte si pistoli a kryjte se za autem. V momentě, kdy začne zloduch nabíjet, neváhejte a střílejte, dokud nezemře. Pak si vemte výpalné.

Mise 5 a 6 - Fairplay + závod

Nyní je před vámi dlouhá mise FairPlay odehrávající se na závodním okruhu daleko za městem. Dostanete za úkol trochu upravit auto evropského šampióna. Jeďte tedy na okruh daleko za městem, kde si promluvte s hlídačem a jeďte s ním ke garážím, kde nastupte do závoďáku. Bacha, jede jak hovado a vy ho nesmíte skoro vůbec nabourat. S autem dojeďte k Lucasi Bertonemu za mostem a ten auto trochu upraví (závodník s ním už neodstartuje !!). Nyní dovezte auto zpět na okruh (poškození se vám odstraní), ale stejně jeďte opatrně !!! Auto pak zaparkujte zpět do garáže na okruhu. Nyní se navraťte do Salieriho baru. Ráno přijdete do baru a Don Salieri vám volá, že jejich závodníkovi na kterého si všichni vsadili někdo zlomil ruku. Máte tedy před sebou nelehký úkol, a to sice zajet na okruhu na prvním místě. Hodně štěstí ! Jede se na pět kol a bacha na první zatáčku hned po startu, pěkně vyhazuje !!! Tohle je opravdu pekelně těžký závod a pokud nejste rození Schummacheři, tak vám dá pár dlouhých chvil pořádně zabrat. Až závod vyhrajete, vychutnejte si vítězný filmeček a pokračujte do další mise.

Mise 7 - Sára

Když přijdete ráno do baru, barman Luigi vás požádá, jestli byste nedoprovodili jeho dceru Sáru domů, protože jí prý minule otravovali nějací neřádi. Vám nic jiného nezbývá a tak jdete, ale věřte, že toho nebudete litovat !!!! :-) Jen co si se Sárou trochu pokecáte, dojdete do uličky, kde na vás čekají ti chuligáni. Musíte je zmlátit a nesmíte ztratit Sáru (ti chlíváci ji budou chtít znásilnit !). Při potyčce mezi neřády vám doporučuji se velmi krýt a sebrat si boxera po jednom z mizerů. Až je všechny zmlátíte - a že jich tam teda je - Sára vám poděkuje a pozve vás k sobě domů, aby vám ošetřila zranění. A jak se věci mají, zakoukáte se do sebe a už to jede. Nyní si vychutnejte velmi povedené intro v posteli. A ještě malá rada - až se budete třískat s chuligány, pořád je mlaťte a ustupujte pomalu vzad (nesmí za vámi nikdo být). Oni vás tak častěji minou a máte větší šanci. Nakonec musíte jet do čínské čtvrti a vymlátit zbytek chuligánů, kteří ohrožují čtvrti.

Doporučuji vám nechat Paulieho, ať zmlátí toho prvního v uličce a vy běžte za tím bíle oblečeným, nikoho si nevšímejte a stále za ním běžte. Prokličkujte mezi lotry, kteří mlátí bezbranného člověka a pořád následujte chlapa v bílém, dokud nevyběhnete po takových železných schodech a poté po chvilce zase neseskočíte za plotem dolů, zde ho přestaňte pronásledovat. Nyní už můžete střílet, postřílejte tedy chlapy napravo (3) a potom přiběhnou další, takže si berte zásobníky po mrtvých a miřte každému na hlavu (tam jsou nejzranitelnější, pak přiběhne Paulie, takže ho trochu kryte, ať vám neumře. Pak pokračujte úzkou uličkou v rohu, kde na vás čekají další, ty zabijte, až dokud se neprostřílíte ke dvěma posledním výrostkům, kteří se vás zaleknou, když zjistí, že jste Mafiáni a nasednou do auta a snaží se vám ujet. Rychle nasedněte do auta a jeďte za nimi. Nezapomeňte na Paulieho. Musíte je sledovat a narážet do nich, až se vybourají. Pak dostanete za úkol je zastřelit, ale na to Tom nemá nervy a tak to za něj udělá Paulie (jak uvidíte v intru).

Mise 8 - Kněz

Tato mise je velmi těžká. Musíte zabít šéfa hotelu, couru/prostitutku a sebrat dokumenty z ředitelovy kanceláře v hotelu a nakonec kancelář vyhodit do vzduchu. Běžte do třetího patra v hotelu a nevytahujte zbraň. Až uvidíte na chodbě hlídače, vytáhněte zbraň a napalte mu to přímo do zad. Dostanete z jeho mrtvoly brokovnici a s tou už se dá něco podniknout. Nyní běžte do posledního patra a schovejte se za roh chodby před ředitelovu kancelář. Počkejte, až vběhne ředitel do kanceláře a běžte za ním. V kanceláři zabijte jeho ochranku a pak ještě postřílejte další část ochranky, která za chvíli do kanceláře vběhne - není to žádná hračka !!! Poté běžte najít lehkou dívku, je ve druhém patře v některých ze dveří napravo. Až vejdete do dveří, shlédněte malé intro a dozvíte se, že Tom ji nechá jít, pro město je však mrtvá (to udělal osudovou chybu, protože ona se do města později vrátí, ale to se dozvíte až v poslední misi). Pak se vraťte zpět do ředitelovy kanceláře, seberte dokumenty a kancl vyhoďte do vzduchu.

Vyskočíte z okna a octnete se na střeše nějaké budovy vedle hotelu a teď se teprve pořádně zapotíte. Přeskočte na římsu nalevo a vystoupejte po kovových schodech až nahoru, pak se dejte doprava, otevřete dveře a projděte na další střechu. Poté přelezte přes římsu a běžte rovně, až se dostanete na další střechu, kde po vás bude střílet policista SNIPER, tak se hodně skrčujte. Počkejte až bude nabíjet a napalte mu to Coltem 1911 do kebule. Pak vám ještě doporučuji zabít policisty pod vámi, kteří tam přiběhli a běžte dál. Ješte si dejte pozor na policisty nahoře na střeše, kteří se tam objeví a mohou vás lehce zabít. Až dojdete ke dřevěnému lešení, vystoupejte po schodech nahoru a dostaňte se k žebříku.

Tom nyní přeleze nad silnicí ve vysoké výšce na lešení kostela. Zde si ve věži kostela doplňte životy na 100 a pokračujte po schodech v kostele dolů. Podívejte se na pohřeb a připravte se na pořádnou akci. Čeká vás pořádná přestřelka mezi muži v kostele. Bacha na toho nahoře s Thompsnem, není vidět a má pekelně rychlej stroj. Doporučuji základní zbraň Colt 1911. Až je všechny postřílíte, přiběhnou tam dveřmi ještě borci s rychlejma brokárnama a ty sou fakt hustý. Musíte se hodně krýt. Až je zabijete, vyjděte ven z kostela a podívejte se na miniINTRO. (Kryjte se hlavně za sloupy a za lavicemi, ty poslední brokovničáře, co tam vběhnou jsem zabil tak, že jsem se schoval do výstupů vedle dveří - jsou na obou stranách - a pak jim to napálil přímo do zad.)

Mise 9 - Výlet do přírody

Náš Tom se nám vyspinká a čeká ho další mise, tentokrát se odehrává na venkově daleko za městem. Musíte dojet s náklaďákem na takovou velkou farmu, kde na vás má čekat Sam. Sam tam však nečeká a vy musíte zkontrolovat, co se stalo. Zjistíte, že na farmu přijeli dříve, než vy Morelovi muži a Sama někde zašili. Vraťte se tedy zpět a postřílejte společně se svými pomocníky ty grázly. Pak se vraťte zpět ke stodole, kde váš parťák vypáčí vrata. Teď následuje přestřelka a vy se postupně prostřílejte až nahoru, kde najdete Sama. Vy u něj počkáte a váš parťák jde pro auto, abyste ho mohli dovézt k doktorovi. Teď k vám přijedou policajti, které musíte postřílet. Pak odvezete Sama do nemocnice. Cestou musíte ještě zničit tři auta, která za vámi postupně pojedou. Střílejte po řidičovi a pokud možno do hlavy, aby se auto vybouralo. A teď už můžete konečně k doktorovi. Nyní se s vámi váš parťák rozloučí a vy se stavte cestou do Salieriho baru za Lucasem B., dá vám za úkol varovat jednoho chlápka před policajtama a pak se vám odvděčí tím, že vás naučí krást jedno dost dobrý a rychlý auto - i když vzhled toho auta teda nic moc není. A vy ho pak pojedete ukrást jednomu chlápkovi v Oakwoodu. Až auto ukradnete, vraťte se do Salieriho baru.

Mise 10 - Omerta

Frank zradil. Musíte ho vypátrat a zabít. Zajeďte do čínský čtvrti a popovídejte si s tlusťochem, ten ale nic neví, tak jeďte za dalším zvědem, který stojí před nemocnicí. Ten vás pošle za Joem k mostu. Až dojedete za Joem, musíte z něj vymlátit, kde Frank je. A to následujícím způsobem. Nejdřív vám bude zapírat, že je to Joe, že se jmenuje jinak. Poradím vám dobrý fígl. Stačí do něj střelit 1 ránu z Coltu 1911 a vše vám řekne. Je to rychlejší, než to z něj zdlouhavě páčit oslovováním. A teď se vypravte za Frankem, který pojede v opancéřovaném autě - sledujte ho ! Musíte ho sledovat až k letišti, kde vystoupí.

Až budete na letišti, vystupte zauta a jděte se zbraní vruce do hlavní budovy. Kryjte se a postřílejte ty gangstery. Bacha na toho s Thompsnem. Až je postřílíte, projděte touto vstupní budovou nebo jí můžete obejít a běžte do hangáru (jednou se mi povedlo, že jsem vystoupil rychle z auta a začal střílet do chlápka v kabátu, který má Thompsona a zabil jsem ho ještě dříve, než vstoupil do budovy, takže jsem pak měl Thompsona s FULL zásobníkem). Před hangárem projede chlap v dodávce, který po chvilce zastaví. Má páčidlo a jde po vás, takže ho musíte sejmout. Pak nastupte do dodávky a přejeďte šmejdy v hangáru - to je teda moje SPECIAL metoda - ale dají se zabít i tak, že prostě vejdete do hangáru a všechny je postřílíte, ale mě se více zamlouvalo bezpečí auta :-). Bacha, mají Thomsny. Až se vám i toto povede, běžte k takovým malým hangárům, nebo co to je, kde na vás budou čekat dva sviňáci a také Frank. Zabijte je a jděte si promluvit s Frankem. Hlavně po něm nestřílejte !!! On vám řekne, že musíte najít jeho ženu a dcerku a vy ho připoutáte k lampě (pro jistotu).

Manželku a dceru najdete v té budově, ze které vyjdou po rozhovoru s Frankem dva šmejdi, které samozřejmě zabijte. Pak jděte do budovy, kde naleznete jeho ženu s dcerkou. Promluvte si snimi a běžte za Frankem. S ním si také promluvte a opět běžte i s ním za jeho ženou. Po dojemném intru vás Frank požádá, jestli by jste mu nesehnal letenky, že tu někde prý musí být. V této budově je však nenajdete. Musíte jít do vstupní budovy, zde leží na pultu, tak je seberte. Nyní se vraťte zpět k Frankovi a jeho rodině. Frank vám poděkuje a prozradí, kde jsou schované dokumenty a je připraven zemřít. Vy ho však necháte žít, protože on už vám jednou také velmi pomohl, ale pro město už je mrtvý (další Tommova osudová chyba, více se však dozvíte až v poslední misi). Ach jak je ten Tom dobrosrdečný !

Pak se vraťte zpět k autu a jeďte do města do banky a vyzvedněte dokumenty. To je celé. Nyní se můžete vrátit do Salieriho baru. Doporučuji se ještě cestou stavit za Lucasem Bertonem, dá vám malý, leč nelehký úkol, musíte zmlátit tlustýho tvrďáka. Doporučuji vám, aby jste ho umlátili k smrti, protože jinak vám Lucas neřekne, kde najdete jedno velmi skvělé auto. Až ho kuchnete, vraťte se k Lucasovi a ten vám řekne, kde auto s předním náhonem na kola najdete. Je to v milionářské čtvrti. Až budete auto krást, bacha na bodyguarda, já jsem ho přejel a byl od něj klid, ale jak se ho zbavíte vy, je už jen na vás. A teď se vraťte k Donu Salierimu do baru a připravte se na další docela těžkou misi.

Mise 11 - Návštěva lepší společnosti

V této misi musíte získat další dokumenty, které svědčí proti Donově mafii ! Nejdříve musíte dojet pro jednoho machra Salvatora na trezory (podle šipky samozřejmě). Až ho naložíte, jeďte k vile radního pro dokumenty. Na vrata do zahrady použijte vašeho trezorového kutila, on dveře otevře. Pak vsupte do zahrady. Pokračujte cestou před vámi, až dokud nedojdete na rozcestí. Tam musíte počkat, až hlídka nalevo zajde za cestu u živého plotu. Pak zahněte doleva, až dojdete ke zdi. Teď běžte pořád rovně, napravo od vás byste měli slyšet dva strážce, jak si mezi sebou povídají o tom, jak jeden rozbil někomu hubu v hospodě. Projděte okolo nich a teď byste měli vidět dveře na boku vily, ke kterým dojděte po chodníčku. Opět poproste Salvatora, ať vám otevře dveře, hlavně si dejte pozor, ať nevzbudíte pozornost stráží, to už byste asi moc šancí neměli. Až budete mít dveře otevřené, běžte po schodech nahoru, otevřete dveře a vyjděte po schodišti až nahoru. Tam zase otevřete další dveře a nyní se ocitnete na chodbě, na chodbě se dejte vlevo, opět otevřete další dveře a běžte rovně. Teď jste vlastně přeběhli po ochozu v domě a pod vámi je nějaký sál. Otevřete dveře naproti vám, opět jste se dostali do chodby, v chodbě na křižovatce opět zahněte doleva, na straně jsou bílé dveře do koupelny a na konci chodby jsou dveře do kanceláře pana radního. Tam najdete trezor. Bacha, až budete chodit po vile, narazíte na služebnou a radního ženu, které obě doporučuji zabít, protože jinak zavolají hlídky. Hodně štěstí ! U trezoru řekněte Salvátorovi, ať vám sejf otevře. Ale najednou přijíždí radní, takže zdrhejte. Nezapomeňte na dokumenty v trezoru !!! Ven se dostanete přes jídelnu a najděte to schodiště, kterým jste přišli. Pak se vraťte k brance, odkud jste přišli. Stále si dávejte pozor na stráže. Až budete za plotem zahrady, Salvátor vás poprosí, jestli by jste ho nezavezl domů, a vy mu samozřejmě neodmítnete. Až ho odvezete, jeďte zpět do Salieriho baru.

Mise 12 - Skvělý obchod

Musíte dojet do nadzemní garáže pro zásilku whiskey. Dojeďte tedy ke garážím, vystupte a jděte po schodech napravo až do nejvyššího patra, najděte Billyho a promluvte si s ním. Náhle vás vyruší Morellovi chlapci a dojde k přestřelce. Samozřejmě je musíte všechny zabít. Jsou i v nižších patrech garáží. Velmi snadno se dají zabít tak, že když máte dostatek nábojů do Thompsona, střílejte do aut, za kterými se Morelovi muži kryjí. Až auto vybuchne, zabije je anebo velmi zraní. Až dojdete do přízemí garáží a zabijete všechny mafiány, vraťte se pro auto s chlastem a sjeďte dolů. Až vyjede z garáží, pustí se za vámi skupinka nepřátelské mafie a budou se vás snažit zabít. Proto vám doporučuji, abyste po výjezdu z garáží zastavili a vystoupili z auta. Nalevo budou stát gangsteři, je jich tam asi 7, tak je všechny zabijte s pomocí vašeho kolegy (a nebo se jim můžete pokusit ujet). Pokud si vás všimnou policajti, zastřelte každého, který se k vám přiblíží, protože nesmí vyhlásit pátrání, jinak si hru nahrajte a zopákněte si to. Až je všechny zabijete, nasedněte do auta a pak teprve jeďte do skladu v Hobokenu a dokončete misi. Bacha, ať moc nepoškodíte auto.

Mise 13 - Dobrou chuť

Don Salieri vás poprosí, jestli byste ho neodvezli na oběd k jeho siciliánskému příteli a skvělému kuchaři. Vy samozřejmě souhlasíte. A tak vyrážíte na cestu. Jeďte velmi opatrně, ať moc nenarazíte ! Don bude své cenné životy potřebovat v restauraci při přestřelce !

Až dojedete na místo, vstupte do restaurace a shlédněte intro. Moreliho banda vás přepadne a je jich tam vskutku mnoho a vám nezbývá nic jiného, než je společně s donem postřílet. Don zůstane skrčený za stolem a bude střílet dopředu, vy běžte dozadu, až vejdete to takové malé chodbičky s dveřmi nalevo a s malým okénkem napravo. Z okénka uvidíte do uličky, kde bude maník s Thompsonem. Coltem 1911 ho bez problému zabijete a rychle si dojděte pro jeho zbraň, budete ji velmi potřebovat. Přeci jenom je rychlejší než 1911ka. Pak se vraťte zpět na dvorek a běžte po malých schůdkách ke dveřím, otevřete je a postřílejte gangstery. Ještě jich tam tak 5 přijde, tak se schovejte za popelnice v chodbě. Nechoďte po schodech nahoru !!! Až pozabíjíte všechny na ulici (gangstery samozřejmě), nezapomeňte sejmout ještě jednoho ve druhém patře budovy, který není moc vidět a vy ani nevíte, kdo vás pak vlastně zabil. Až je všechny zabijete, vraťte se zadem k Donovi, možná potkáte cestou ještě jednoho schovaného šmejda s brokovnicí, tak buďte připraveni !!! Až budete u dona, shlédněte intro.

Kdo ale asi tak mohl vědět, že pojede na jídlo do této restaurace ? No přece donův osobní strážce, který se vymluvil, že je nemocný. Dojeďte k jeho domu a před jeho domem běžte po schodech nahoru, vyražte dveře, projděte bytem a prolezte oknem a seběhněte po požárních schodech dolů. Zabijte toho práskače a ještě další dva maníky, kteří vyběhnou ze dveří na dvorek (ten v trenkách schovaný za garáží je fakt COOL !). To je vše. Dobrou chuť :-).

Mise 14 - Všechno nejlepší

Musíte zabít prokurátora (nebo co to je), prostě nějakého papaláše z městské rady, který slaví narozeniny na své lodi, kde ho musíte zabít. Od Salieriho baru dojeďte s autem ke kotvišti lodi. Na loď se ale nedostanete, protože nemáte lístek. Marně byste ho hledali. Musíte zajít do otevřených dveří naproti kotvišti s lodí a jít do dveří napravo. Běžte až se dostanete do šatny, kde budou viset námořnické oblečky. Oblečte se do něj, nyní už bez problémů projdete na loď. Až budete na lodi, běžte nalevo až nakonec chodby na záchodky, kde vemte kbelík. Nyní běžte do druhého patra a najděte dveře s nápisem "Klíče u plavčíka" (jsou to ty dveře pod náměstkovou kajutou o palubu níže). Jistě jste si všimli v prvním patře lodi pokuřujícího plavčíka (u dveří, kde jste vzali kbelík), běžte za ním a poproste ho o klíče. Řekne vám, že má moc práce a tak si s ním promluvte ještě jednou, teď už vám dá klíče, ale musíte ten poblitej záchod uklidit, což vám doporučuji, protože jinak nemáte toho papaláše z městský rady šanci zabít (jen to vyzkoušejte). S klíčem se vraťte zpět ke dveřím s nápisem a vstupte, nejdříve umyjte záchod a pak seberte zbraň pod policí na zemi napravo. Nyní se vraťte za plavčíkem a dejte mu zpět klíč. Teď počkejte, až si plavčík WC zkontroluje, pak se vám už pustí intro, jak papaláš vyráží na svůj projev. Připravte se. Dojděte na místo a zastřelte ho, mezi davem se nemá moc cenu krýt, já jsem ho zabil dvěma ranami do hlavy z boku paluby. Je to vcelku jednoduché, pak běžte na příď na nejnižší palubu a nasedněte do člunu. To je vše. Nyní se vám odemknou nové možnosti hry.

Mise 15 - Bastard se štěstím

Tohle je velmi vypečená mise, i její název je velmi věrohodný. Musíte zabít Morelova mladšího bratra. Jeďte tedy s Pauliem do Italian Garden a zabijte Morela jr. (nezapomeňte na zbraň) ! Ne, to byl vtip, Morela jr. jen tak nezabijete. Až dojede na místo, tak zjísíte, že Paulie zabil úplně někoho jiného - Morelo jr. dnes v restauraci vůbec nebyl ! Vraťte se tedy do Salieriho baru. Nyní se pokusíte zabít Morela jr. znovu, prozradím vám, že opět neúspěšně, tentokrát to odnese jeho milá. Jeďte do milionářské čtvrti, kde je Morelo u své milé. Bacha na ochranku, připližte se k autu a dejte mu pod levé přední kolo bombu (když chvíli počkáte, ochranka zajde do domu a pak není problém bombu umístit). Chudák jeho stará !! To je ale smůla, ten Morelo je snad nesmrtelnej, šmejd jeden. Salieri vás pošle s Pauliem na další misi, která musí vyjít. Dojeďte tedy na určené místo, zajímalo by mě, kdo Paulimu nabíjel zbraň (teda spíš nenabíjel). Tak zase nic, teď musíte setřást gangstery, kteří vás pronásledují. Dejte se cestou dolů nalevo, na první odbočce zahněte doleva a pak vjeďte s autem do první úzké uličky. Při troše štěstí je takto setřesete, jinak zahýbejte do jiných úzkých uliček a až je setřesete, vraťte za Salierim. Teď se podívejte na intro, kde na vás dva namachrovaní dementi z mafie machrují, že jste nula a ať radši zůstanete na místě, ať něco neposerete. Oni by se měli radši naučit jezdit přes přejezd a držet hubu ! Až je srazí vlak a Morelo jr. to zase přežije, sledujte ho, nemá cenu se ho snažit zabít, radši ho jen sledujte, až dokud nedojedete do přístavu Works Quarter. Až tam dojetede, připravte si zásobníky anebo rychle nastupte do auta.

Až budete v přístavu, vykašlete se na opruzující střelce, rychle nasedněte do auta a dojeďte k místu, kde stojí Morelovo auto. Nyní jeďte ke dvěma vagonům (ke skladu, kde je Morelo, vedou koleje, je to skoro na konci skladiště, dejte si pozor na chlapíky s Thompsony nahoře na červených jeřábech). Přehoďte vyhybku před vagóny (tmavé cisterny) a odbrzděte první vagón, který (pokud jste správně přehodili vyhybku) rozrazí vrata od skladu. Nyní si Tom zapálí cigaretu a vyhodí cisternu do povětří. Teď vlítněte do skladu, pozabíjejte stráže Morela a také samotného pana dementa Morela jr. (KONEČNĚ !!). Nyní se vraťte do Salieriho baru. Cestou se stavte u Lucase, splňte, co po vás požaduje (zachraňte jeho postřeleného přítele a odvezte ho k doktorovi - je to dost těžké) a pak se vraťte zpět k Lucasovi. Dá vám tip na dost dobrý auto Bruno. Dojeďte na místo, kde auto stojí, ale ukradněte ho, až se k vám gorily otočí zády.

Mise 16 - Smetánka

Morelo po Morelovi odchází. V této misi musíte zabít samotného Morela. Skočte si k Vincenzovi pro zbraně a jeďte k divadlu, kde je Morelo na nějaké divadelní hře (myslím, že je to Othello), počkejte, až nastoupí do auta a pak ho sledujte. Jede směrem na letiště, tak ho pořád sledujte (občas se mi při hraní stalo, že auto s Morelem neodbočilo na letiště, ale jelo do kopců dále, tak si kdyžtak nahrajte svůj saveGAME a sledujte ho znovu). Až dojede na letiště a chcípne vám auto, běžte co nejrychleji na letištní runway a střílejte do motorů letadla. Za chvíli přijede Paulie a Sam s opraveným autem, nasedněte do spraveného auta a střílejte Thompsonem do motorů letadla. Až budou oba motory pořádně hořet, tak pak všiváka zabijete - jak je snadné zabít Morela - teď se vraťte zpět k Salierimu, tam vyhoďte parťáky a jeďte se podívat za Lucasem (na letišti si můžete vzít Morelovo auto, které je zaparkované v hangáru, odkud startovalo letadlo).

Co po vás Lucas žádá. ? Lucas se potřebuje zbavit jednoho hledaného auta. Musíte s ním dojed do Oakwoodu a hodit jej do moře. Až tam dojedete, vypněte motor, zařaďte neutrál a vystupte z vozidla. Nyní by mělo auto sjet samo z útesu (a nebo do něj jednoduše narazte jiným autem zezadu a sestrčte jej do vody). Někdy se mi stalo, že auto nespadlo do vody, ale na vyčnívající skálu, tak se radši o zničení auta pořádně přesvěčte a taky si dejte bacha na policajty.

Mise 17 - Volební kampaň


Zabijte nějakýho dalšího papaláše z vlády při jeho přednesu na ostrově. Jděte za Vincenzem, který má nový zlepšovák, něco jako sniperku, s touto pistolí ho pak máte zabít. Jeďte k věznici, do které se dostanete vchodem nalevo a poté slezte do kanálu. Až vylezete, pokračujte doleva, až vstoupíte dovnitř budovy. Pak projděte mřížovými dveřmi, běžte pořád rovně, pak po schodech nahoru a postřílejte ty úchyly u ohně (doporučuji se krýt za rohem u schodiště a střílet do hlav). Hlídejte si, ať vám nedojdou náboje, to se mi stalo mockrát při této misi. Pak běžte k dalším mřížovým dveřím, projděte a ocitnete se na ochozu, běže pak do otevřených dveří a vykopněte kovové dveře. Zde postřílejte další opruzy a jděte dlouhou chodbou nalevo a jděte pořád rovně. U vybourané zdi je lékárna !!! Pak se dostaňte ke schodišti a běžte nahoru, cestou ještě potkáte pár maníků, tak je postřílejte.

Až budete nahoře, otevřete ocelové dveře a pomocí odstřelovačky zamiřte na politika, který právě pronáší svůj projev. Pokuste se ho dostat na první ránu (HEADshot), nebo do něj střílejte rychle za sebou, až dokud nepadne k zemi. Až ho zabijete, seběhněte schodiště až úplně dolů, kde zastřelte dva psy (call GREENPEACE !!! :-)), u železných vrat rozstřílejte petlici (spíše tedy ten zámek). Teď odhoďte všechny zbraně, protože potkáte detektivy, kteří vás prohledají. Nyní se vraťte k Salieriho baru (zkuste ukrást detektivům auta).

Mise 18 - Jen tak pro radost

V této misi musíte odcizit doutníky z přístavu, jenže jak se později v intru ukáže, nebyly to doutníky, ale - no to se dozvíte až v posledním intru této mise). Jděte za Vincenzem pro zbraně a za Ralphem pro auto. Nyní dojeďte do Works Quarter, až tam budete, tak po intru nasedněte s Pauliem do auta a jeďte k přístavu, ale pozor, nejezděte až k bráně, počkejte, až přijede nákladní vůz (mezitím si dávejte pár koleček na přilehlém parkovišti). Až nákladní vůz vyjede, sledujte ho až na místo určení. Až auto dojede na určené místo, počkejte až vyjede zpět ze skladu - dá se cestou doleva, na opačnou stranu, než odkud přijelo - tak mu zataraste svým autem cestu, vystupte a vyhoďte řidiče dodávky z auta, zeptejte se ho, kde jsou papíry, aby vás pustili do přístavu. Řidič bude zapírat, tak mu jednu natáhněte a on vám je dá. Pak nasedněte do dodávky a odjeďte k přístavu, kam už vás bez problému pustí. Paulie odjede za Samem. V přístavišti jeďte pořád rovně, až dokud nedojedete k hale, kde bude napsané "Spediční hala". Naproti hale stojí maník v otevřeném skladu. Jděte si s ním promluvit a on vám řekne, ať přenosíte bedny u zdi do skladiště (ještě si najeďte se svou prázdnou dodávkou kolmo ke skladu, kde jsou bedny s diamanty - teda vlastně s doutníky, abyste je tam pak mohli nanosit). Teď maník na chvíli odejde, tak rychle seberte pár beden do auta, doporučuji tak 5 a pak běžte přenosit ty bedny, které vám nařídil přenosit ten maník. Můžete poprosit dva dělníky, co stojí u krabic, aby vám s tím pomohli (krabice se uchopují akčním tlačítkem a upouští klávesou Backspace).

Až to vše přenosíte, přiběhne maník a vše si zkontroluje. Pak se vrátí na místo ve skladu, kde stál na začátku. Dojděte tam za ním a zase si s ním párkrát promluvte, on pak zase odejte a vy naložte na dodávku zbývající bedny s doutníky a pak nasedněte do auta a odjeďte z přístaviště. U hlavní brány nezastavujte, projeďte co nejrychleji a hurá na smluvené místo. Až budete odjíždět, pověsí se na vás pár mafiánů, které cestou setřeste, pokud se vám to nepovede, tak na smluveném místě vystupte z auta, napravo je u zdi opřená brokovnice. Pak ty bastardy s Pauliem a Samem zneškodněte a odjeďte s dodávkou se Samem do skladu, Paulie zatím zajede pro Salieriho. Až budete ve skladišti, zjistíte, že v bednách nejsou doutníky, ale diamanty. Salieri přijede a následuje intro.

Mise 19 - Melouch

Protože vám Salieri zatajil ty diamanty, naštvali jste se a přijmete Samovu nabídku, že vyloupíte banku, abyste měli hodně peněz (Salieri se o tom nesmí dozvědět). Dojeďte tedy k Samovu domu. Teď jděte za Samem, jde k nadzemní dráze, tak se s ním trochu povozte, až dokud nevystoupí, pak vystupte a jděte k bance. Tam vám Sam řekne vše potřebné a vy si musíte sehnat zbraň a auto. Pro auto si můžete zajet k Lucasi Bertonemu a nebo prostě jednoduše nějaké ukrást. Zbraň seženete u Žlutého Pete bez ruky, tam si vyberete zbraně dle libosti. Pak jeďte za Samem, před jeho domem zatrubte a hurá TO BANK !!! V bance vtrhněte dovnitř, běžte do hlavní síně banky, vykopněte dveře pod hodinami, jděte napravo, tam u dveří do chodby seberte klíče, pak jděte po schodech do 2. patra a běžte do ředitelovy kanceláře napravo u křižovatky cest. Nezabíjejte ho, jen si vemte klíče od sejfu ve skříňce na straně v kanceláři. Pak se vraťte po schodech dolů a pokračujte až do suterénu, tam se prostřílejte až k samotnému sejfu, který otevřete, seberte peníze a běžte rychle za Samem. Pak nasedněte do auta. Když to stihnete rychle, tak máte velkou šanci, že vás nechytí policajti, jinak jim musíte ujet a setřást je. Až se vám povede, jeďte k Samově domu, kde se domluvíte, že peníze zůstanou u Sama a vy máte ráno přijít a domluvíte se co s penězi.

Mise 20 - Smrt umění

Až ráno přijdete do Paulieho bytu, zjistíte, že je mrtvý a peníze jsou fuč. Najednou zazvoní telefon, Sam vám volá, ať přijedete před muzeum, že chtěl Paulieho varovat, ale že už je pozdě (KECÁ !). Vyběhněte z bytu, schovejte si zbraň, protože jinak po vás budou policajti střílet. Až budete před domem, vemte si auto a jeďte k muzeu a pak běžte do muzea. Teď shlédněte intro (ten Sam je teda svině). Postřílejte chlapy, kteří tam jsou a kteří ještě přijdou za vámi (asi 5). Pak se dejte do schodů napravo a pokračujte rovně. Pak doleva a zase rovně. Postřílejte dva chlapy, co na vás číhají v místnosti, pak dojděte až na ochoz, kde na vás bude z druhé strany střílet chlapík s Thompsonem. Zabijte ho a pokračujte doprava. Pak dolů, sejděte ze schodů, teď byste měli stát před skleněnými dveřmi skrz které vidíte na vaši začáteční pozici. Bacha na granáty, co někdo hodí ze shora. Pak postřílejte pár chlapíků a jděte po schodech nahoru. Teď přijde intro. Vy se musíte prostřílet až úplně nahoru po schodech (doporučuji se krýt za sochami). Pak se dejte chodbou doleva. Teď uvidíte zdrhat Sama, postřílejte páru mužů a pronásledujte ho, až dokud nebudete na kruhovém ochozu v nejvyšším patře muzea. Zde dojde k poslednímu souboji.

Za Samem neběhejte, nedohoníte ho, střílejte po něm vždy, když bude nabíjet, až dokud vám zase neuteče. Pak běžte po chodbě ve směru zprava, až dokud neuvidíte stopy od krve na zemi. Připravte se, Sam na vás vybafne zpoza rohu, tak když se dobře trefíte, Sam vám zase uteče, ale bude velmi zraněn a spustí se poslední intro, ve kterém Tom Sama opravdu zabije. Určitě si teď vzpomínáte na slova Franka : "Jednou tě stejně zabije tvůj nejlepší přítel”.

A to je celý příběh, teď budete svědčit proti Salieriho mafii, dostanete novou identitu a odstěhujete se na druhý konec Ameriky. Pak si klidně kropíte trávník před svým domem jako starý chlapík se šedivými vlasy, když najednou před vaším domem zastaví auto, z něho vylezou dva muži a - to je konec.

A teď se vám odemkla položka v menu "Extrémní jízda", ve které vás čeká dalších 19 úkolů a za každý splněný úkol dostanete bonusové auto.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář